Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013

ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ-ΣΑΛΑΜΙΣ ΓΟΝΙΜΟΥ 2-3

Ασταμάτητη η Σαλαμίνα,πέρασε και απο το Μεγαλοχώρι,αφού νίκησε τον τοπικό κεραυνό με 3-2!
Η ομάδα του Γονίμου καλύτερη στο α ημίχρονο πήγε στα αποδυτήρια με 2-0 υπέρ της.
Στην επανάληψη και για 30 λεπτά περίπου, η Σαλαμίνα σχεδόν δεν υπήρχε στο γήπεδο,δίνοντας την ευκαιρία στο Μεγαλοχωρι να φτάσει στην ισοφάριση!
Η εικόνα της ομάδας άλλαξε μετά τις αλλαγές που έγιναν και αφού χάθηκαν κάποιες καλές ευκαιρίες,ήρθε το 89'οπου το Γόνιμο πέτυχε το νικητήριο γκόλ με τον "Ντελαπένια"και αφού είχαν προηγηθεί όπως είπαμε στο α ημίχρονο τα γκόλ των Καλαιτζίδη και Παπαδόπουλου!
Πολύς ο κόσμος στο γήπεδο οχι μόνο απο το Μεγαλοχώρι και το Γόνιμο,αλλα και απο  Πετρίτσι,ποντισμένο και αλλες περιοχές!